تبلیغات
موضوعات جالب و دیدنی - 10قلعه معروف ایران
 
موضوعات جالب و دیدنی
 
 
شنبه 16 دی 1391 :: نویسنده : shop s
از آنجا كه ایران در گذشته همواره مورد هجوم دشمنان قرار می‌گرفته، شاهان دستور ساخت بناهایی عظیم و مستحكم را می‌دادند تا بتوانند از خود، خانواده، حكومت و شهرشان دفاع كنند. برخی از این بناها كاربرد نظامی داشته و بعضی برای امنیت كشاورزان و روستاییان بوده است، اما همه آنها تنها شاهدان جنگ‌ها و خونریزی‌های تاریخ به حساب می‌آیند. در اینجا 10مورد از قلعه های معروف و مهم کشور را معرفی می کنیم.قلعه

 

قلعه گردكوه یا گنبدان دژ

كهنسال‌ترین و پرصلابت‌ترین قلعه‌ كوهستانی ایران در 81 كیلومتری دامغان قرار دارد؛ قلعه‌ای كه با داشتن استحكام دفاعی، غیرقابل تسخیر و در طول تاریخ بسیار پراهمیت بوده است.

قلعه گردكوه

 براساس افسانه‌ها اسفندیار مدتی به دستور گشتاسب در این قلعه زندانی بوده است. پس از آن‌كه قلعه الموت به وسیله سلجوقیان محاصره شد، حسن صباح كودكان و فرزندان خود را به گرد كوه فرستاد و 40‌سال آنجا زندگی ‌كرد.

 

قلعه ‌سینگان

اینجا محل زندگی سران ایل زرزا با قدمتی 700 ساله است. قلعه سینگان از مهم‌ترین آثار تاریخی شمال غرب كشور به حساب می‌آید و روستای سینگان شهرستان اشنویه میزبان این قلعه ‌است. این قلعه هم‌اكنون براساس سنت دیرینه، شانزدهمین سرپرست ایل زرزا (محمدامین آقای زرزا)‌ را همراه خانواده پرجمعیتش در خود جای داده است. سینگان بر فراز تپه‌ای قرار دارد كه بنا به گفته محلی‌ها از كیسه‌های انباشته خاك شكل گرفته است. این قلعه نیز مانند همه قلعه‌های ایران ساختمان اندرون و برون‌نشین دارد و محل نشیمن آقایان و خانم‌ها در ضلع‌های شرقی و غربی تعبیه شده است.

قلعه ‌سینگان

نكته جالب این كه دارای دو مسیر ماشین‌رو و پیاده‌رو در ضلع‌های غربی و شمالی است. در طبقه پایین، چاه‌آبی وجود دارد كه در گذشته، آب مصرفی اهالی و ساكنان قلعه از آن تامین می‌شده است و در حال حاضر به علت وجود آب لوله‌كشی از این چاه استفاده نمی‌شود. وسیله ایجاد گرما در اتاق‌های این قلعه بخاری‌های چوبی و زغالی بوده كه اینك بخاری‌های نفتی و گازی جایگزین آنها شده است. برای دیدن زیبایی این قلعه می‌ارزد كه مسافتی طولانی را بپیمایید.

 

قلعه فورگ

قلعه‌ فورگ بر بالای صخره‌ای سنگی، خود را استوار نگه داشته است. این قلعه در ده‌كیلومتری اسدیه قرار دارد. زمانی این قلعه مقر اسماعیلیان بوده و بعد از الموت، مهم‌ترین مقر این گروه به حساب می‌‌آید. قلعه فورگ 18 برج دارد كه اكنون تعدادی از آنها باقی مانده است.

قلعه فورگ

 مصالح به كاررفته در ساخت قلعه بیشتر سنگ، آجر و خشت است. بیرجند قلعه‌های بسیاری دارد كه نشانی از تاریخ و تمدن ایران درگذشته دارد. فورگ جایی است برای دیدن و به فكر فرو رفتن و تصویرسازی از تاریخ‌مان. بد نیست سری به بیرجند، شهر زیبایی‌ها بزنید و فورگ را از نزدیک ببینید.

 

قلعه بیرجند

بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین بنای تاریخی بیرجند و از جمله نقاط گردشگری خراسان جنوبی، بر فراز بلندترین نقطه غربی تپه ماهورهای شهر بیرجند قرار دارد. وسعت قلعه بیرجند 3000 مترمربع است كه در دوره صفویه ساخته شده است. در واقع این قلعه هسته اولیه شهر بیرجند محسوب می‌شود. قلعه بیرجند با نام‌های قلعه ته ده و پایین شهر نیز شناخته می‌شود. این قلعه هفت برج و بارو دارد كه فقط شش برج از آن باقی مانده است.

قلعه بیرجند

همچنین با توجه به شواهد موجود، به وسیله نقب‌های زیرزمینی به نقاط مهم شهر مثل ارگ بهارستان، ارگ كلاه‌ فرنگی و قنات قصبه مرتبط بوده است.

 

نارین‌ قلعه ‌(نارنج‌قلعه)

این برج میان شهری باستانی بر فراز تپه‌ای در میبد قرار گرفته كه شاخص‌ترین اثر بازمانده از معماری اصیل ایرانی است. نارین‌قلعه ـ كه به گویش محلی‌ها همان نارنج‌قلعه است ـ هنوز هم پس از گذشت سال‌ها از گزند‌ روزگار دور مانده و هویت تاریخی و فرهنگی استان یزد را برای همگان به تصویر می‌كشد. نارین‌قلعه، نه‌تنها بیانگر موقعیت اقتصادی و اجتماعی بلكه مركز سیاسی بوده است.

نارین‌ قلعه ‌(نارنج‌قلعه)

 بنابر شواهد موجود و روایت‌ها، این بنا نظام پیچیده رفت و آمد زیرزمینی داشته است. دهانه شماری از این راهروها هنوز پیداست. مردم میبد می‌گویند از این دژ یك راهروی زیرزمینی تا محل آسیاب سنگ سیاه در باختر آبادی بیده در سه كیلومتری باختر شهر میبد وجود داشته است. نارین‌قلعه هر ساله بخصوص در این فصل پذیرای گردشگران بسیاری است كه برای بازدید از آن به یزد می‌آیند.

 

برج ‌طغرل

برج طغرل سازه‌ای سر به فلك كشیده است كه شكوه خود را طی گذشت 700 سال حفظ كرده است. برجی شبیه ساعت كه می‌توان از روی تابش آفتاب روی كنگره‌های آن، زمان را تشخیص داد. برج طغرل همان ساعت آفتابی عظیم تهران است. در شرق آرامگاه ابن بابویه در شهرری، این برج به‌جا‌مانده از دوران سلجوقی با 20 متر ارتفاع و 48 متر مساحت با اسكلتی خشتی و آجری خودنمایی می‌كند، اما جالب‌بودن و زیبایی این معماری نه‌تنها به خاطر داشتن ساعت بلكه جنس به كاررفته در آن است.

برج ‌طغرل

ملات به كاررفته در برج از زاج، خاك و سفیده تخم‌مرغ است. این ارگ علاوه بر استحكامش، هنر معماری گذشته را نیز نشان می‌دهد. برج طغرل در همین نزدیكی‌هاست، اما صدافسوس كه یكی از مكان‌های ناشناخته تهران به‌شمار می‌رود.

 

ارگ كریمخان

خوشا شیراز و وصف بی‌مثالش؛ شهری كه هر ساله میزبان هزاران گردشگر است. ارگ كریمخان در مركز شهر شیراز قرار دارد؛ ارگی كه در دوران زندیه ساخته شد و پایگاه نظامی برای زندیان بود، اما بعدها در زمان سلسله پهلوی به زندان تبدیل شد.

ارگ كریمخان

بهترین معمارها، ارگ كریمخانی را با بهترین مصالحی كه از خارج از كشور تهیه می‌شد، ساختند و حالا این ارگ زیباترین یادگار آن دوران برای تاریخ دوستانی است كه به آن سر می‌زنند.

 

قلعه رودخان

قلعه‌ای باشكوه از دوران ساسانی در 20 كیلومتری جنوب غربی فومن خودنمایی می‌كند. این قلعه كه به قلعه حسامی یا رودخان معروف است، در کنار روستایی به همین نام است با دیوارهایی به طول 1500‌متر و 65 برج و بارو گردشگران را جذب خود كرده است. فاصله قلعه رودخان تا شهر ماكلوان 25‌كیلومتر و تا ماسوله 45‌كیلومتر و تا شفت 20 كیلومتر است. قلعه رودخان در ارتفاعی بین 665 تا 715 متر از سطح دریا واقع شده و كنار آن رودخانه‌ای با نام رودخان جاری است.

قلعه رودخان

قلعه رودخان از دو بخش ارگ (محل زندگی حاكم) و قورخانه (محل فعالیت‌های نظامی و زندگی سربازان) تشكیل شده است. ارگ در قسمت غربی قلعه است كه دو طبقه دارد و سازه آن از آجر است. قراول‌خانه‌ها در دو طبقه با نورگیرها و روزنه‌های متعدد برای نظارت سربازان در قسمت شرقی قرار دارد. چشمه‌ای نیز میان قلعه وجود دارد. 40 برج دیده‌بانی دورتادور قلعه را احاطه كرده است. گفتنی است هیچ دشمنی نتوانسته به این قلعه زیبا نفوذ یا آن را فتح كند.

 

بارها برای فرار از شلوغی و به خلوت پناه بردن به مناطق شمالی سفر كرده‌ایم و هزاران خاطره از آنجا داریم. آیا می‌دانید رامسر، میزبان قلعه‌ای زیبا درآغوش خود است. قلعه ماركوه بین رامسر و تنكابن قرار دارد. این قلعه نامش را از روستای میزبانش دارد. برخی معتقدند علت این نامگذاری به خاطر مارهای زیاد منطقه است

قلعه ماركوه

بارها برای فرار از شلوغی و به خلوت پناه بردن به مناطق شمالی سفر كرده‌ایم و هزاران خاطره از آنجا داریم. آیا می‌دانید رامسر، میزبان قلعه‌ای زیبا درآغوش خود است. قلعه ماركوه بین رامسر و تنكابن قرار دارد. این قلعه نامش را از روستای میزبانش دارد.

قلعه ماركوه

 برخی معتقدند علت این نامگذاری به خاطر مارهای زیاد منطقه است. این قلعه 600 مترمربعی در دوره‌های مختلف اسلامی و در جنگ‌ها زیاد مورد هجوم دشمنان قرار گرفته و فقط چهار برج و بارو از این عظمت زیبا بر جای مانده است. این قلعه 113 پله دارد كه اگر هوس پیاده‌روی و دیدن منظره زیبا و پشت بام خانه‌های این روستا را كرده‌اید، می‌توانید از آنها بالا بروید و مطمئن باشید با دیدن آن همه زیبایی آبی دریا خستگی را حس نخواهید كرد.

 

قلعه‌ الموت

این قلعه با صخره‌های سرخرنگ در میان كوه‌ها، خود را منحصربه‌فردترین قلعه ایران كرده است. می‌گویند الموت زمانی زندان بوده است، در صورتی كه نه‌تنها زندانی در‌كار‌نبوده ، بلكه طبقه اجتماعی خاصی در این قلعه زندگی می‌كردند. طول این قلعه 120 متر است. الموت را پرتگاه‌های ترسناكی احاطه كرده و تنها راه ورود به آن از طرف ضلع شمال شرقی یعنی قله هودكان است.

قلعه‌ الموت

قلعه الموت زیبایی‌های خاصی دارد، مانند سیستم پیچیده آبرسانی با تنبوشه‌هایی (لوله‌های سفالین كه زیر خاك یا میان دیوار كار می‌گذاشتند تا آب از آن عبور كند) به قطر 10 ‌سانتی‌متر كه از چشمه كلدر آب را به دژ می‌رساند‌ و درحوض‌های سنگی ذخیره می‌كرد. در میان قلعه حوضی وجود دارد كه هیچ‌گاه خالی از آب نبوده است. به همین دلایل الموت همیشه میزبان گردشگران داخلی و خارجی است.

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شنبه 18 شهریور 1396 12:05 ب.ظ
Hey There. I found your weblog using msn. This is a very
smartly written article. I will be sure to bookmark it and come back to
read more of your useful information. Thanks for the
post. I'll certainly return.
دوشنبه 16 مرداد 1396 01:18 ب.ظ
Superb blog you have here but I was wondering if you knew of any community forums
that cover the same topics discussed in this article?
I'd really like to be a part of group where I can get feed-back from
other knowledgeable people that share the same interest.
If you have any recommendations, please let me know.
Appreciate it!
یکشنبه 15 مرداد 1396 02:44 ق.ظ
Do you mind if I quote a few of your posts as long
as I provide credit and sources back to your webpage?
My blog is in the exact same area of interest as yours and my users
would certainly benefit from a lot of the information you
present here. Please let me know if this okay with you.
Cheers!
جمعه 13 مرداد 1396 01:20 ب.ظ
This blog was... how do you say it? Relevant!! Finally I have found something which helped
me. Thanks!
شنبه 7 مرداد 1396 03:21 ب.ظ
It's impressive that you are getting ideas from this post as well as from our discussion made at this
place.
پنجشنبه 7 اردیبهشت 1396 11:05 ب.ظ
Great article, totally what I was looking for.
پنجشنبه 7 اردیبهشت 1396 01:41 ب.ظ
hey there and thank you for your information – I've definitely picked up something
new from right here. I did however expertise some technical points using this site, as I experienced
to reload the web site many times previous to I could get it to load properly.

I had been wondering if your web host is OK?
Not that I'm complaining, but sluggish loading instances
times will often affect your placement in google and can damage your quality score if advertising and marketing with Adwords.
Anyway I'm adding this RSS to my email and can look out for much more
of your respective fascinating content. Make sure you update this again very soon.
یکشنبه 3 اردیبهشت 1396 12:48 ق.ظ
Have you ever thought about writing an ebook
or guest authoring on other websites? I have a blog based on the same
information you discuss and would really like to have
you share some stories/information. I know my visitors would appreciate your work.
If you're even remotely interested, feel free to send me an e mail.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ


بهترین وسایل آرایشی، بهداشتی، لوازم منزل و محل کار، املاک، اتومبیل، کامپیوتر، آموزش و ... را در این وبلاگ ببینید.

مدیر وبلاگ : shop s
مطالب اخیر
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

> مبل ماساژور6669 روبیمكث Robimax
مبل ماساژور6669 - دارای 4 بازوی ماساژ- 3 سرعت در هر کدام(مالشی،چرخشی،انگشتی با حرکت هلالی،ضربه ای،لرزشی،چرخشی،فشاری همزمان) در 3 موقعیت گردن ، شانه، ...

2,000,000 تومان

> شامپو ریوایوژن
یوایوژن محصولی کاملا گیاهی و موثر در قطع ریزش مو و کمک به رشد مجدد آن است . عوامل بسیاری باعث ریزش مو می شوند . ولی علت اصلی ریزش , ژنتیکی و هورمونی ب ...

285,000 تومان

> درمان ریزش موهای سر با پروتکسان
درمان ریزش موورویش مجدد مو بوسیله اخرین کشف علمی شامپو ومحلول پروتوکسان محصول کشور المان 100درصد تضمینی جلوگیری از ریزش مو ورویش مجددمو Procapil پرتکس ...

250,000 تومان

> اپیلاتور سه کاره براون مدل 3390
اپیلاتور سه کاره براون مدل 3390 همراه با 3سر اضافه برای کارهای مختلف یک مارک معروف و یک محصول شگفت انگیز دیگر ، یک شیوه مناسب و باور نکردنی برای از ...

250,000 تومان

> بوتولیز Botolizz
Botolizz بوتولیز یک دستاورد علمی و بسیارموثر در درمان چروک های صورت می باشد. عملکرد بسیار اسان و کاملاابتکاری ان این امکان را برای شما فراهم می اورد ک ...

170,000 تومان

> ریش تراش دوکاره براون آلمان
ماشین ریش تراش براون به همراه دستگاه اصلاح موهای بینی و گوش مدل ۷۵۰۶ با طراحی منحصر به فرد تقدیم به همه کسانی که داشتن صورتی صاف و اصلاح شده برای شروع ...

128,000 تومان

> اپیلاتور 6 کاره براون اصل آلمان
اپیلاتور 6 کاره براون اصل آلمان دارای سر استاندارد ، سر اصلاح و شانه پیرایشگر، سر مخصوص اپیلاتور زیر بغل، سر دقیق برای صورت قابل شستشو پاک کننده ق ...

120,000 تومان

> کرم موبر هیر استاپ Hair Stop
جدیدترین نسل از کرم های قطع دائمی موهای زائد برای خانم ها و آقایان در خدمت شماست با کرم های اعجاب انگیز Hair Stop به رویش موهای زائد بدن خود برای همیش ...

68,000 تومان

> اپیلاتور براون مدل 3380
اپیلاتور براون مدل 3380 * سر اپیلاتور استاندارد با سیستم منحصر بفرد softLift برای بلند کردن موهای خوابیده * سیستم کاهش دهنده درد با حرکت 4 جانبه بر ...

64,000 تومان

> دستگاه برقی بند انداز صورت و بدن
فقط یك بار برای همیشه ... وسیله ای پیشرفته برای بانوان مارک براون ( مناسب سالنها ، آرایشگاه ها و حتی منازل و استفاده شخصی )، انتخاب با شما اگر از م ...

58,000 تومان

> کرم گارنیر سبز و قرمز
كرم گارنیر سبزو قرمز(جوانسازی))GARNiER جوانسازی و شادابی صورت با امگاتری-امگا6-منیزیوم مخصوص خانمهازیباپسند ...

52,000 تومان

> تست تشخیص تقلب
تستهای تشخیص تقلب,تستهایی هستند که بااستفاده از آنها اگر احیانا موردی در نمونه وجود داشته باشد مشخص شده و بشما میگوید که دوباره نمونه جدید گرفته و تست ...

50,000 تومان

> کپسول های چاقی فت فست Fat Fast
قرص افزایش وزن تضمینی فت فست (fat fast) ایده ال برای افزایش وزن به صورت طبیعی یكی از اثرات فوق العاده كپسول های چاقی به عنوان فت فست می توان به چاق شد ...

48,000 تومان

> شانه لیزری Power Grow
آیا از ریزش مو یا کم پشت بودن موهای خود رنج می برید ؟ پاور گرو محصول تحسین شده سال 2011 درمان قطعی ریزش مو با تکنولوژی لیزر جلوگیری از ریزش مو و رش ...

42,000 تومان

> از بین برنده سفیدی مو -استراتژی
از بین برنده سفیدی مو استراتژی STRATEGY PROGRESSIVE محصول استرالیا discreet فقط بعد از 3 هفته مصرف ، سفیدی موهای شما از بین می رود ، بدون اینکه ...

40,000 تومان

> اتو مو + فر دهنده جاندلی+ فر دهنده جاندلی
اتو مو + فر دهنده جاندلی دستگاههای فر دهی و اتو مویی هستند که توسط افراد حرفه ای به کار می روند، در واقع انقلابی در تولید اتو موهای مو به شمار می روند ...

36,000 تومان

> اتو مو دوکاره سایونا
اتو موی دوکاره سایونا یکی از بهترین و پرطرف دارترین اتوهای روز دنیا میباشد که علاوه بر اتو و صاف کردن موها در حالت دیگر موها را مجعد و بسیار زیبا میکن ...

36,000 تومان

> شیر تزئینی
این لیوان آب و نوشابه سحر و جادو است، مناسب برای استفاده در داخل خانه، اتاق جلسه، سالن، و ... می توان آن را به عنوان نور شب، چشمه آب، تنظیم رطوبت اتا ...

36,000 تومان

> كرم چندمنظوره كلایون
كاربردها و فواید استثنائی كرم چند منظوره معجزه گر : - جذب سریع توسط پوست صورت و بدن بدون برجای گذاشتن لایه سنگین وقابل رویت . - حفظ لطافت پوست تا ساعت ...

35,000 تومان

> كرم موبر باله آ
کرم موبر دائمی باله آ +دفترچه فارسی و توضیجات و روش استفاده● تنها کرم موبری بوده که در سال 2010 توانسته رتبه اول رو در بین کرم های موبر در دنیا رتبه ا ...

35,000 تومان

> فر مو نانسی
دستگاه فوق العاده فرموی بابلیس Babyliss یك پدیده فوق العاده جدید در صنعت آرایش مورد استفاده سوپر مدل های دنیا... با فرکننده بابلیس موهای خود را د ...

34,000 تومان

> ژل مو پمپی کلیون
این ژل هم بر روی موهای خیس و هم موهای خشک قابل استفاده است. ژل کلیون هیچ اثری بر روی موها باقی نمی گذارند و باعث چسبندگی بیش از حد موها نیز نمی گردد و ...

32,000 تومان

> شامپو تقویت کننده و ضد ریزش مو کلیون
شامپویی حاوی عصاره میوه های مختلف که موهای ضعیف و بی جان را قوی، درخشان و نرم می نماید. این شامپو با ترکیبات بسیر مغذی و عصاره میوه ها به خوبی به لایه ...

32,000 تومان

> روغن برنز کلیون
این محصول که حاوی مقادیر زیادی از مواد نرم کننده و مغذی در فرمولاسیون خود می باشد، پوست آفتاب خورده و قرمز شما را به راحتی به رنگ برنزه طلایی زیبایی ت ...

32,000 تومان

> شامپو حیات بخش حاوی جوانه گندم و خیرزان كلایون
این شامپو موهای ضعیف، خشک و بی جان را بازسازی نموده و زندگی و انرژی دوباره به آنها می بخشد. خاصیت حیات بخشی این شامپو به دلیل وجود ویتامین با ارزش و ض ...

32,000 تومان

> شامپو ترمیم کننده کلیون
مغذی و بازسازی کننده تارهای مو، حاوی سرامید، برای موهای آسیب دیده و شکننده. این محصول با ترکیبات خاص و عوامل موثر خود موها را درمان و محافظت نموده لای ...

32,000 تومان

> شامپو موهای رنگ شده کلیون- CLIVEN COLOR
این شامپو به خوبی از موهای رنگ شده و آسیب دیده مراقبت و محافظت کرده، موجب تثبیت طولانی مدت رنگ بر روی موها می شود. فیلتر ضدآفتاب UV موجود، از موها و ر ...

32,000 تومان

> کرم ضد سلولیت (لاغری) کلیون
استفاده از این محصول موجب نرم و لطیف شدن سریع پوست شما شده و می توانید تاثیرات سریع و ماندگار آن را به راحتی مشاهده نماید. کرم ضد سلولیت و لاغری کلیون ...

32,000 تومان

> كرم صورت روغن دانه انگور کلیون
حاوی عصاره پوست انگور و روغن هسته انگور می باشد. این مواد آنتی اکسیدان و بسیار مغذی هستند و پوست را عمیقا تغذیه کرده و از آن در مقابل رادیکال های آزاد ...

32,000 تومان

> کرم دئودورانت هفته کلیون
این کرم با ترکیبی از عصاره خزه ایسلندی، که ماده ای گیاهی و آنتی باکتریال با خاصیت ضد بو می باشد و Tri Closan با خواص موثر ضد باکتری، از ایجاد بوی نامط ...

32,000 تومان

> ژل مو تیوپی کلیون
این ژل هم بر روی موهای خیس و هم موهای خشک قابل استفاده است. ژل کلیون هیچ اثری بر روی موها باقی نمی گذارند و باعث چسبندگی بیش از حد موها نیز نمی گردد و ...

32,000 تومان

> کرم لایه بردار بدن (اسکراب) کلیون
این کرم شامل دانه های ریز خاصی است و زمانی که روی پوست ماساژ داده می شود به نرمی سلول های مرده سطح پوست و قسمت های خشن و زبر را برطرف کرده، پوست را نر ...

32,000 تومان

> ماسک طراوت بخش و احیا کننده کلیون
ماسک طراوت بخش و بازسازی کننده پوست، مخصوص پوست های نرمال و خشک. این ماسک پوست را به خوبی تمیز کرده به آن طراوت و درخشندگی می بخشد. روغن Avocado (سرشا ...

32,000 تومان

> کرم ضدچروک و لیفتینگ صورت پوست حساس کلیون
این کرم به دلیل ترکیبات فعال گیاهی موجود در خود نظیر روغن نخل، روغن سویا و اریزانول چروک های پوست را به نحو چشمگیری کاهش داده و از تشکیل مجدد آن جلوگی ...

32,000 تومان

> کرم دست کره کاکائو کلیون
این محصول حاوی مواد تشکیل دهنده ویژه ای است که علاوه بر تغذیه پوست دست های شما، از آنها در برابر عوامل مخرب محیطی محافظت می نماید. عصاره کره کاکائو بک ...

32,000 تومان

> کرم روز کلایون
کرمی ضد آفتاب، روشن کننده، مرطوب کننده، لطیف، فاقد چربی، ویتامینه و مغذی می باشد که تمامی فاکتور های حفاظتی پوست را دارا می باشد. وجود ویتامین C در ای ...

32,000 تومان

> ژل موی آرنیکا کلیون
ین ژل مناسب انواع موها می باشد و در فرمولاسیون ویژه و منحصر به فرد آن موارد زیر به کار رفته است: عصاره آرنیکا(تنباکو کوهی) که ماده ای تقویت کننده است ...

32,000 تومان

> اتو مو sayona - SY835
اتو مو سایونا با درجه حرارت 200 درجه سانتی گراد برای داشتن موهایی متفاوت برای صاف کردن موهای شما با کفه ی سرامیکی درجه حرارت 120 تا 200 درجه سانتیگ ...

31,000 تومان

> ریش تراش فشی شیور ساخت ژاپن
ریش تراش شارژی و منحصر بفرد فشی شیور ساخت ژاپن ریش تراش شارژی فشی شیور توانسته با توجه به کیفیت بالا و قابل قبول و همچنین قیمت بسیار مناسب در مقایسه ب ...

29,500 تومان

> اسپری برنزه کردن گارنی
اسپری و کرم اتوبرنز گارنی یک برنز کننده بسیار مطلوب می باشد که میتواند پوست بدن شمارا بدون نیاز به آفتاب برنزکند. اتوبرنزهای گارنی حاوی مقادیر زیادی ا ...

24,000 تومان

> ژل سفید کننده و لایه بردار دندان
شرکت و کشور تولید کننده این محلول XCESS آمریکا می باشد. * استفاده متوالی به مدت 14 روز *روی دندان های خشک شده استفاده شود *قبل از مصرف قوطی را تکان د ...

22,500 تومان

> اتو مو مسافرتی مدادی
ا توی موی سر مسافرتی ، اتوی مویی با قابلیت های یک اتوی موی سر کامل با حجم کم . شما می توانید این اتو را در همه جا حمل کنیدودرعرض 5 دقیقه موهای خود را ...

22,000 تومان

> موکن Tweeze
با موچین های قدیمی و آینه که مدت ها طول می کشد تا شما مو های صورتتان را اصلاح کنید خداحافظی کنید... انجام این کار دردناک است اما اکنون وسایلی وجود دا ...

22,000 تومان

> موچین چراغدار لیزری
نام محصول: موچین چراغدار لیزری آیا از استفاده از موچین های قدیمی تان خسته شده اید؟ آیا همراه داشتن آینه های جیبی و الزام قرار گرفتن در محیط های روشن و ...

17,000 تومان

> سشوار مسافرتی
سشوار فوق العاده مسافرتی شیك...جدید....متفاوت قابل حمل و در اندازه مناسب تجربه ای جدید و بی نظیر کم حجم، ارزان و پر قدرت دارای سری مخصوص حالت ...

16,500 تومان

> میکروتاچ زنانه
دیگر نگران موهای زائد نباشید با میکرو تاچ میتوانید به راحتی موهای زائد را از بین برده . مناسب برای اصلاح موهای بینی و گوش و پشت گردن..... - میکرو ت ...

12,000 تومان

> میکروتاچ مردانه
دستگاه اصلاح موهای زاید بینی-گوش-پشت گردن-پشت - این دستگاه یک وسیله برای اصلاح موهای زائد مردان است که با باطری کار میکند و موهای هر قسمت از بدن را ب ...

12,000 تومان

------------- بسته آموزشی مشاغل درآمدزا در منزل بسته آموزشی مشاغل درآمدزا در منزل ---------